آموزش فعال کردن USB Debugging در گوشی‌های اندروید

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

آموزش فعال کردن USB Debugging در گوشی‌های اندروید

USB Debugging چیست ؟

گزینه ای داخل تنظیمات گوشی های اندرویدی میباشد جهت سهولت و رفع اشکالات اتصال گوشی همراه به کامپیوتر شخصی

…………………………………………………………………

برای فعال نمودن این گزینه بسته به ورژن اندروید تلفن همراه خود طبق آموزش های زیر پیش بروید:

فعال کردن USB Debugging در اندروید جینجر برد (۲.۳ تا ۲.۳.۷)

برای فعال کردن USB Debugging در اندروید ۲.۳ (جینجر برد) به مسیر Settings > Applications > Development > USB Debugging رفته و مطابق تصویر زیر، تیک USBDebugging را فعال کنید.

 

فعال کردن USB Debugging در اندروید ۶ و ۷

 

فعال کردن USB Debugging در اندروید بستنی حصیری و جلی بین (۴ تا ۴.۱.۲)

برای فعال کردن USB Debugging در اندروید ۴ و ۴.۱ به مسیر Settings > Developer Options > USB Debugging رفته و مطابق تصویر زیر، تیک USB Debugging را فعال و دکمه تایید یا OK را لمس نمائید.

 

فعال کردن USB Debugging در اندروید جلی بین ۴.۲ و کیت کت (۴.۲ تا ۴.۴.۲)

همانطور که می‌دانید در اندروید ۴.۲ منوی Developer Options در تنظیمات گوشی مخفی می‌باشد. برای ظاهر کردن Developer Options، به مسیر Settings > About phone رفته و بروی Build Number چندین بار پشت سرهم کلیک کنید تا عبارت You are now a developer نمایان شود. برای آموزش فعال کردن و نمایان کردن گزینه Developer Options، آموزش فعال‌سازی بخش Developer Options در اندروید را مطالعه نمایید.
به تنظیمات گوشی برگشته و خواهید دید که منوی Developer Options اضافه شده است. حالا خیلی راحت می‌توانید در این قسمت گزینه USB Debugging را فعال نمایید.

 

 

 

فعال کردن USB Debugging در اندروید لالی پاپ (۵.۰)

برای فعال کردن USB Debugging در اندروید ۵ نیز مطابق با اندروید کیت کت مراحل طی خواهد شد. ابتدا باید Developer Options را ظاهر کرده و سپس USB Debugging را فعال نمایید که برای درک بهتر می‌توانید از تصاویر زیر استفاده کنید.

 

 

فعال کردن USB Debugging در اندروید مارشمالو (۶.۰) و اندروید نوقات (۷.۰)

برای فعال کردن USB Debugging در اندروید ۶ و ۷ نیز مطابق با اندروید ۵ (لالی‌پاپ) مراحل طی خواهد شد. ابتدا باید Developer Options را ظاهر کرده و سپس USB Debugging را فعال نمایید که برای درک بهتر می‌توانید از تصاویر زیر استفاده کنید.

مطالعه بیشتر